Informacje

 

 

plakat-kwp3

Zapraszamy do udziału

w III edycji

Konkursu Wiedzy Psychologicznej

organizowanego przez

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

 

 

 

Zapraszamy uczniów szkół średnich do  pogłębienia wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania człowieka i jego relacji ze środowiskiem. Udział w konkursie będzie niezapomnianą przygodą, dzięki której poszukiwać będziecie odpowiedzi na ważne dla psychologów pytania o wpływ różnorodnych sytuacji społecznych na ludzkie zachowanie.

Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody, ale to nie wszystko… Przygotowaliśmy dla Was także unikalne wyróżnienia związane możliwościami doświadczenia zawodu psychologa w praktyce: zwycięzcy będą mogli na przykład wziąć udział w psychologicznym projekcie badawczym, konferencji, warsztatach lub działaniach Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego.

Aby wystartować w konkursie potrzebnych jest tylko pięć kroków.

Krok pierwszy – zgłaszacie się w swojej szkole do wybranego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, który jako Wasz opiekun pomoże w przygotowaniu się do konkursu.

Krok drugi - zapoznajecie się szczegółowo z treścią poniższych pozycji książkowych:

1. Zimbardo, P.G., Gerring, R.J. (2012). Psychologia i życie. PWN - rozdział 1, 2, 8, 13.

2. Strelau, J., Doliński, D. (2016). Psychologia akademicka. Podręcznik. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne - tom I, roz. 5.

3. Łukaszewski, W. (2015). Wielka pytania psychologii. Wydawnictwo Smak Słowa - roz. 1,2,3, 5.

 

Krok trzeci – opiekunowie z ramienia szkoły zgłaszają uczniów poprzez formularz konkursowy na stronie internetowej: www.psychologia.uni.wroc.pl/konkurs  do dnia 30.11.2019 r.

Krok czwarty – w auli Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, na ul. Dawida 1, dnia 13.12.2019 o godzinie 12.00, wszyscy uczestnicy zgłoszeni konkursu rozwiązują test składający się z pytań zamkniętych, weryfikujących wiedzę z zakresu wskazanych lektur, a Komisja Konkursowa dokonuje oceny prac i wyłania zwycięzcę.

Krok piąty – my trzymamy za Was kciuki, a Wy cieszycie się z wygranej!

 

Zapraszamy! Skosztuj, jak smakuje prawdziwa psychologia…

 

Osoba do kontaktu – dr Kamila Madeja-Bień kamila.madeja-bien@uwr.edu.pl

Karta zgłoszeniowa na Konkurs Wiedzy Psychologicznej

Regulamin Konkursu Wiedzy Psychologicznej