Studiuj etnologię i antropologię kulturową we Wrocławiu!

Żyjemy w skomplikowanym, ale i fascynującym świecie. Chcąc go poznać i zrozumieć, potrzebujemy przede wszystkim umiejętności przyjmowania różnorodnych perspektyw.

Studiując etnologię i antropologię kulturową uczymy się uważnego patrzenia na i wsłuchiwania się w otaczającą nas rzeczywistość. Nasza dyscyplina jest zakorzeniona w spotkaniach i dialogu z tym, co odmienne od nas. Wyposaża ona absolwentki i absolwentów w umiejętność dostrzegania, analizowania i rozumienia złożonych problemów w sferze społeczno-kulturowej. Etnologia i antropologia kulturowa daje nie tylko wiele satysfakcji ze zdobywania wiedzy i poznawania rozmaitych kontekstów wielowymiarowego świata, ale także pozwala rozwijać kompetencje społeczne przydatne w wielu sytuacjach. Umożliwia ona głębsze rozumienie oraz komunikację z innymi. Dzięki niej patrzymy na świat inaczej.

W trakcie studiów w naszej Katedrze można zgłębiać m.in. tematy związane z kulturą ludową czy popularną, miastem, wierzeniami, społeczno-kulturowymi wymiarami płci i seksualności, migracjami oraz wieloma innymi zagadnieniami - zarówno historycznymi, jak i współczesnymi.

Szczegóły programu I i II stopnia można znaleźć w zakładce "Program" w "Strefie studenta".

Zapraszamy do odwiedzenia strony Internetowej Rejestracji Kandydatów i zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji.

Rejestracja kandydatów na studia I stopnia trwa do 13 sierpnia.

Rejestracja kandydatów na studia II stopnia trwa do 15 września. Od roku akademickiego 2020/2021 oferujemy nowy program studiów magisterskich.

Grafika "Spójrz inaczej" została zaprojektowana przez Michała Borkowskiego, naszego absolwenta ze Stowarzyszenia Etnologia Wrocławska, współpracującego z naszą Katedrą.

spojrzinnaczej_sew_r