01.06.2018

Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kategorię naukową A.

Miło nam ogłosić, że kolejna edycja Ethnology without borders odbędzie się w listopadzie br. we Wrocławiu. We are pleased to announce that the next edition of Ethnology without borders will take place in November this year in Wroclaw.

Gratulujemy naszej doktorantce Celinie Strzeleckiej otrzymania grantu na realizację projektu w ramach konkursu PRELUDIUM 14 przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt nosi nazwę "Aranżowanie temporalności: kulturowe praktyki zarządzania czasem", zaś jego opiekunem naukowym jest pracownik naszej katedry dr Michał Mokrzan.

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na serię wykładów dr Migleny Ivanovej Instytut Etnologii i Studiów Folklorystycznych Bułgarskiej Akademii Nauk

Artykuł ukazał się w czasopiśmie „Déjà Lu” World Council of Anthropological Associations

Z satysfakcją informujemy, że doktorantka Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr, mgr Celina Strzelecka uzyskała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ul. Szewska 50/51 50-139 Wroclaw Sekretariat tel: (71) 375 26 84 fax: (71) 343 05 53 keak@uwr.edu.pl anna.husak@uwr.edu.pl

1 grudnia 2017 roku w Muzeum Etnograficznym, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbyły się obchody jubileuszu 70-lecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego we Wrocławiu

Książka Moniki Baer dostępna na www.academia.edu

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Tematów z Szewskiej, który został poświęcony rodzinie

30 października minęła 8 rocznica śmierci Claude'a Lévi-Straussa. Z tej okazji przypominamy specjalny numer Zeszytów Etnologii Wrocławskiej poświęcony myśli papieża strukturalizmu

Polecamy artykuł Christiana Meyera, Felixa Girke i Michała Mokrzana poświęcony retorycznej teorii kultury, który ukazał się w Oxford Bibliographies in Anthropology:

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, na swym 91 Walnym Zjeździe, odbywającym się z okazji jubileuszu 120-lecia działalności we Lwowie, mieście założenia, pragnie wyrazić stanowisko w kwestii będącej od początku przedmiotem poczynań badawczych i oświatowych jego członków – relacji między ludźmi. Dekady naszej działalności i doświadczeń nakazują nam zabranie zdecydowanego głosu w tej sprawie.