Aktualności

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 25 listopada o godzinie 18:30.

23 października gościem audycji Off Czarek w radiu TOK FM był dr Michał Mokrzan. Rozmowa dotyczyła książki dr. Mokrzana pt. Klasa, kapitał i coaching w dobie późnego kapitalizmu. Perswazja neoliberalnego urządzania

WIELOGŁOS O MONOGRAFIACH FNP

Zaproszenie na konferencję Etnografia transrelacyjna. Poznanie i praxis w świecie więcej-niż-ludzkim, która odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2020r. we Wrocławiu

Zachęcamy do lektury

dr. hab. prof. UWr Grzegorza Pełczyńskiego

Zachęcamy do lektury książki dr. Michała Mokrzana

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Naukowego Katedra ukazała się książka Naród w szkole. Historia i nacjonalizm w polskiej edukacji szkolnej autorstwa Wojciecha Józefa Burszty, Pawła Dobrosielskiego, Krzysztofa Jaskułowskiego, Katarzyny Majbrody, Piotra Majewskiego oraz Michała Rauszera. Polecamy lekturę!

Ukazał się 103 tom antropologicznego czasopisma "Lud". Najnowszy numer tego czasopisma jest dostępny on-line na Akademickiej Platformie Czasopism UMK https://apcz.umk.pl/czasopisma/index.php/LUD. Zachęcamy do lektury!

Identity politics and solidarities in/of feminist and queer projects

Wykład dr Małgorzaty Michalskiej

31 lipca 2019 roku upływa termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w Kongresie Polonoznawstwa Czeskiego

Zachęcamy do lektury książki dr Katarzyny Majbrody

Serdecznie gratulujemy!

Do 5 lipca można przysyłać propozycje wystąpień na konferencję EASA Network for the Anthropology of Gender and Sexuality (NAGS) "Is Gender Dangerous? Unravelling anti-gender and anti-migrant movements and reflecting on the current challenges of doing research on gender".

W Repozytorium Uniwersytetu Wrocławskiego dostępna jest książka będąca efektem realizowanego w naszej katedrze projektu "Konflikt, napięcie, współpraca. Studium interakcji pomiędzy Elektrownią Opole a społecznością gminy Dobrzeń Wielki"

Do 16 kwietnia trwa nabór referatów do paneli w ramach konferencji Anthropological Perspectives on Global Challenges. Wśród paneli jest też panel organizowany przez dr. Michała Mokrzana (Uniwersytet Wrocławski) oraz dr Martę Songin-Mokrzan (Uniwersytet Łódzki).

Gratulujemy naszej doktorantce Celinie Strzeleckiej otrzymania grantu na realizację projektu w ramach konkursu PRELUDIUM 14 przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt nosi nazwę "Aranżowanie temporalności: kulturowe praktyki zarządzania czasem", zaś jego opiekunem naukowym jest pracownik naszej katedry dr Michał Mokrzan.

1 grudnia 2017 roku w Muzeum Etnograficznym, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbyły się obchody jubileuszu 70-lecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego we Wrocławiu

Książka Moniki Baer dostępna na www.academia.edu

30 października minęła 8 rocznica śmierci Claude'a Lévi-Straussa. Z tej okazji przypominamy specjalny numer Zeszytów Etnologii Wrocławskiej poświęcony myśli papieża strukturalizmu

Polecamy artykuł Christiana Meyera, Felixa Girke i Michała Mokrzana poświęcony retorycznej teorii kultury, który ukazał się w Oxford Bibliographies in Anthropology:

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, na swym 91 Walnym Zjeździe, odbywającym się z okazji jubileuszu 120-lecia działalności we Lwowie, mieście założenia, pragnie wyrazić stanowisko w kwestii będącej od początku przedmiotem poczynań badawczych i oświatowych jego członków – relacji między ludźmi. Dekady naszej działalności i doświadczeń nakazują nam zabranie zdecydowanego głosu w tej sprawie.