Informator

adrianartled

No więc stało się. Otrzymałeś zawiadomienie o przyjęciu na studia, przekazałeś swoje dokumenty komisji rekrutacyjnej… Czas zacząć nowe życie! Zanim jednak rozpoczniesz swój studencki żywot, musisz wziąć udział w kilku spotkaniach, a przede wszystkim – zapoznać się z organizacją roku akademickiego.

Zwyczajowo 1 października każdego roku rozpoczyna się rok akademicki. Jednak w 2017 r. przypada on w niedzielę, dlatego uroczystości rozpoczynające nowy rok odbędą się 2 października br. W tym dniu nie będzie zajęć, natomiast warto udać się do Gmachu Głównego Uniwersytetu przy placu Uniwersyteckim 1, by wziąć udział w uroczystości inauguracji roku akademickiego. Obok Święta Uniwersytetu to najważniejsza uroczystość wspólnoty akademickiej. Spotykają się na niej władze, pracownicy i studenci, by podkreślić, że Uniwersytet był i jest jednością współpracujących ze sobą uczących i uczonych. W trakcie uroczystości Rektor przedstawia ogólne plany na bieżący rok. A co dla nowych studentów najważniejsze – odbywa się także uroczysta immatrykulacja wybranej, reprezentującej wszystkie wydziały grupy studentów.

Ze względów organizacyjnych uroczysta immatrykulacja studentów Wydziału odbędzie się… przed uroczystym rozpoczęciem roku akademickiego. Już 29 września zapraszamy wszystkich studentów pierwszego roku do Oratorium Marianum w Gmachu Głównym Uniwersytetu. Ze względu na liczbę studentów uroczystość odbędzie się w dwóch turach. O godzinie 8.00 zapraszamy studentów kierunków Pedagogika, Pedagogika specjalna, Pedagogika, Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz Psychologia. O godzinie 9.15 studentów kierunków Archeologia, Etnologia i Antropologia Kulturowa, Dziedzictwo Kultury Materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie, Historia, Historia Sztuki, Kulturoznawstwa, Muzykologia, Militarioznawstwo.

Obecność na uroczystościach nie jest obowiązkowa. Natomiast obowiązkowe jest stawienie się w Dziekanacie po odbiór legitymacji studenckiej oraz podpisanie umowy o świadczeniu usług edukacyjnych przez Uniwersytet. Bez legitymacji nie możecie zapisać się do bibliotek czy nawet kupić biletu ulgowego komunikacji miejskiej. Czytajcie wnikliwie ogłoszenia na stronie internetowej Wydziału i stawcie się na czas we wskazanym miejscu. Nie odkładajcie „na potem” odbioru legitymacji, bowiem Wydział na pierwszy rok studiów przyjmuje kilkuset nowych studentów, z których każdy musi stawić się w Dziekanacie. Może się więc zdarzyć, że mimo naszych starań będziecie musieli czekać w kolejce po odbiór dokumentu. Nie przerażajcie się – najpewniej będzie to Wasze jedyne „kolejkowe” doświadczenie na Wydziale :-).