IBUK LIBRA

Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować, że zgodnie z umową od 18 marca br. otrzymali Państwo roczny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (1118 tytułów, w tym 60 z pedagogiki).Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Każdy użytkownik w sieci uczelni, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ powinien otrzymać dostęp do książek w ibuku.

Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na “+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Konto myIBUK:

BARDZO WAŻNE – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).

Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia.

Konto myIbuk – wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.

Konto myIbuk – zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuja bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

W bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

 

Filmiki instruktażowe, które pokazują jak korzystać z platformy IBUK Libra:

Funkcje platformy IBUK Libra

Osobista półka myIBUK